Müşteri Destek

Tüm sorularında sana yardımcı olmak için hazırız.
Desteğe ihtiyacın olduğu her an, alışveriş sürecini kolaylaştırmak için buradayız.

Kredim

Kredim, “Şimdi Al, Sonra Öde” modelinin, Türkiye’deki ilk örneği olan dijital alışveriş kredisidir. Online alışverişin yanı sıra QR kod özelliği ile fiziki mağazalarda da kredili alışveriş imkanı sunar. Daha detaylı bilgin için: http://youtu.be/eWfW5AJFrcM

18 yaşını doldurmuş ve geliri olan tüm T.C. vatandaşları Kredim ile alışveriş yapabilir.

Kredim ile anlaşmalı markalardan 12 aya varan taksitlerle alışveriş yapabilirsin. Anlaşmalı markaları görüntülemek için tıkla: www.kredim.com.tr/Alisveris

Şimdi Al, Sonra Öde esnek geri ödeme seçenekleri sunan bir alışveriş modelidir.

Bu işlem için öncelikle 0850 988 0 99 numaralı çağrı merkezimizi aramalısın. Sana ileteceğimiz talimatı doldurup, bu talimat ile kimliğin ve yüzünün de tamamı görünecek şekilde bir özçekim göndermen gerekiyor. Ayrıca kimliğinin ön yüz kopyasını, e-devlet üzerinden mobi hat sorgulama ve barkodlu ikametgah belgelerini iletmelisin.

Kredim esnek geri ödeme seçenekleri sunan dijital alışveriş kredisidir. Kredim'de nakit çekim ve cüzdana para aktarma işlemi yapılamamaktadır.

Maaşının yattığı debit kart bilgilerini Kredim'in sistemine kaydederek, ödemeni maaş gününde yapabilirsin. Gününde ödeme sözünde faizin ve işlem ücretinin uygulanmadığı bu seçenekte, ödeme tek seferde maksimum 29 gün içerisinde gerçekleşmelidir.

Kredi ödemeni, kredini kullandığın günden 30 gün sonra yapma imkanı sunar. Gününde ödemeyle faiz ve işlem ücreti ödemeden ihtiyaçlarını karşılayabilirsin.

Alışverişini 36 aya varan taksitlerle yapabilirsin. Taksit sayısı, sektöre göre yasal sınırlar içerisinde değişiklik gösterebilir.

Kartından sadece aylık taksit tutarı çekilir, böylece limitin düşmez. Yapmış olduğun alışveriş tutarı kredi kartı limitini bloke etmez. Taksit ödeme günü geldiğinde, kredi kartından sadece taksit tutarı otomatik olarak ödenir. Örneğin 5.000 TL'lik bir krediyi 5 taksitle kullanırsan, kart limitinden her ay 1.000 TL düşer.

Taksit sayısı, sektöre göre yasal sınırlar içerisinde değişiklik gösterebilir. Alışverişinin ödemesini yaparken, "3D Secure" ekranında işlemine ait taksit seçeneklerini görüntüleyebilirsin.

Kredim hesabına giriş yaptıktan sonra "Kredilerim" adımından mevcut kredilerinle ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsin. Ayrıca 0850 988 0 999 numarasından Kredim Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsin

Kredim Müşteri Hizmetleri'ne 0850 988 0 999 numaralı hattan 7/24 ulaşabilir veya [email protected] adresimize e-posta gönderebilirsin

0850 988 0 99 numaralı çağrı merkezimizi aradığında, e-posta adresini güncellemek istediğine dair sana bir dilekçe ileteceğiz. Ardından kimliğinin ön yüzü,sisteme kayıtlı telefon numaran, E-Devlet'ten alınmış barkodlu ikametgah belgeni bizimle paylaşıp, dilekçe, kimliğin ve yüzünün de tamamı görünecek şekilde bir özçekim göndermeni istiyoruz.

Kredim hesabına giriş yaptıktan sonra "Geri Ödeme" sayfasında yer alan "Ödenenler" sekmesinde dekontlarını görüntüleyebilirsin.

İptal ve İade

İade talebini ürünü satın aldığın firmaya iletebilirsin. Firmanın iade onayı sonrasında, söz konusu işlem Kredim'de 10 iş gününe kadar sonuçlanır.

Güvenlik

Kredim, kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu başta olmak üzere tüm mevzuat hükümlerine uygun bir şekilde korumakta ve işlemektedir. Detaylı bilgiyi sayfamızda yer alan Gizlilik Politikası ve Aydınlatma Metni’ne ulaşarak edinebilirsin.

Kredim, bilgilerinin gizliliğine büyük önem vermekte ve bu kapsamda güvenlik önlemleri almaktadır. Detaylı bilgiyi web sitemizdeki Gizlilik Politikası metnine ulaşarak edinebilirsin.

Limit ve Ödeme

Kredim, kullanıcılarına farklı sektörlerde alışveriş yapılmasına imkan sağlayan sektörel limit özelliği sunar. Alışveriş limitin kişisel ve finansal verilerin doğrultusunda, Kredim'in gelişmiş skorlama modeli dikkate alınarak belirleniyor.

Sektörel limit, farklı sektörlerde kullanılabilmen için birden çok limite sahip olabileceğin bir yapı sunar. Örneğin E-ticaret sektöründe yaptığın alışveriş, turizm sektöründeki limiti etkilemez. Ama her alışveriş sonrasında çatı limitinin düşeceğini unutma.

Limitlerim sayfasında sektörlere göre harcayabileceğin tutarları görebilirsin. Taksitli alışverişlerde taksit tutarı alt limiti 30 TL'dir.

30 gün sonra öde seçeneği ile faiz ve işlem ücreti olmadan alışveriş yapabilirsin. Gününde yapılmayan geri ödemelerde gecikme faizi uygulanır.

Mobil uygulamadan hesabına giriş yaparak, sol menüden "Kredimlerim"sekmesine tıkla, sonrasında ekranı sağa doğru kaydırdığında "Taksit Öde" butonundan işlemini gerçekleştirebilirsin. Ödemeni Havale /EFT ile yaparsan ödemenin tamamlanması için açıklama alanına ödeme sayfasındaki KRDX ile başlayan kodu yazmayı unutma. ayrıca www.kredim.com.tr'den hesabına giriş yaptıktan sonra, Geri Ödeme" sayfasından da işlemi yapabilirsin

Kredim hesabına giriş yaptıktan sonra "Kredimlerin" sonra "Geri ödeme" sayfasından ödeme yapmak istediğin krediyi seçmelisin.
Havale/EFT ile ödeme adımını seçtiğinde, para transferini yapmak istediğin banka hesabını seçmelisin.
Hesap bilgilerini kopyaladıktan sonra, işlem açıklamasına "KRDX" ile başlayan kodu girerek geri ödeme işlemini tamamlayabilirsin.

Kredim hesabına giriş yaptıktan sonra "Kartlarım" sayfasından "Yeni Kart Ekle" seçeneği ile banka veya kredi kartını tanımlayabilirsin. Bir kredine ait ödeme günü geldiğinde taksit tutarı kartından otomatik çekilir.

Erken kapatma için ek ücret bulunmamaktadır. Kampanya kapsamında yaptığın bir alışveriş varsa, krediyi erken kapatma işlemi söz konusu alışverişin kampanya kampsamından çıkmasına neden olabilir.

Erken taksit ödemeleri veya krediyi kapatmak istediğinde indirim ve kalan borç hesaplanarak gösterilir.

Ödemenin kanunlarda tatil olarak kabul edilen bir güne rastlaması durumunda, bu günü izleyen ve resmi tatil olmayan ilk gün ödemeni gerçekleştirebilirsin.

Ürün teslimi ve iade konularında satın aldığın firma ile iletişime geçebilirsin.

Kullanılan krediye ait kampanyada belirtilen faiz oranına göre gecikme faizi uygulanır. Kredin ile ilgili KKB'ye bildirim yapılır. İgili mevzuat kapsamında belirlenen süreler içinde ödenmeyen krediler için yasal takip işlemleri başlatılır.

Kredi borcun son ödeme tarihinden sonra ödenirse, gecikme durumu KKB'ye bildirilir ve KKB skorun olumsuz etkilenir.

İşlemin kontrolü için 0850 988 0 999 numaralı hattan Kredim Müşteri Hizmetleri'ni arayabilir veya [email protected]'ye e-posta gönderebilirsin.

Başvuru ve Hesap

Kredim mobil uygulamayı indirdikten sonra, öncelikle telefon numaranı ve e-posta adresini doğrulamalısın. Ardından adres bilgisi, eğitim durumu ve çalışma bilgisini girdikten sonra sana özel alışveriş limitini öğrenebilirsin. Seni daha yakından tanımamız için kimlik doğrulama işlemini tamamladıktan sonra, limitinle hemen alışverişe başlayabilirsin.

Kredim Müşteri Hizmetleri'ne 0850 988 0 999 numaralı hattan 7/24 ulaşabilir veya [email protected] adresimize e-posta gönderebilirsin

kredim.com.tr web sitemizde yer alan "İşim için" menüsünden başvuru yaptığında ekibimiz seninle iletişime geçecek.

Bekleyen bir geri ödemen veya cüzdan bakiyesi yoksa, hesabına giriş yaptıktan sonra "Ayarlarım" adımından "Hesap kapat" seçeneğiyle işlemini gerçekleştirebilirsin.

Ürünle ilgili soru ve sorunlar için satın aldığın firma ile bağlantıya geçmelisin.

İşlem için öncelikle çipli kimlik kartına sahip olmalısın.Bu adımda telefonunla kimliğinin ön ve arka yüzünün fotoğrafını çekmelisin. Ardından telefonunun NFC özelliğini kullanarak, kimliğinin ön yüzünü taratmalısın. Telefonunda NFC özelliği yoksa işlemine devam edebilir, kimlik doğrulama işlemin manuel değerlendirmeye alınır. Sonra telefonunun ön kamerasından yüz tanıma adımını tamamlamalısın.

Kredim tarafından size gönderilen kampanya bildirimlerini almak istemiyorsan, hesabına giriş yaptıktan sonra, "Ayarlarım" adımından bildirim tercihlerinizi güncelleyebilirsin.

Bizimle iletişime geç

Tüm sorularında sana yardımcı olmak için hazırız. Merak ettiğin soruları yukarıda bulamadıysan bizimle iletişime geçebilirsin.

Bize Yazın

Merak ettiğiniz ya da sorun yaşadığınız tüm konular için bize mesaj bırakın.

Mesaj Yaz
Bizi Arayın

Desteğe ihtiyacın olduğu her an, alışveriş sürecini kolaylaştırmak için arayın.

0850 988 0 999